Pink Anti-Static Air Pillow Film & Roll
Home » Air Cushion Film » Air Pillow Film » Pink Anti-Static Air Pillow Film & Roll
We are excited to introduce our Pink Anti-Static Air Pillow Film, which provides cushioning, void fill, and wrapping with dimensions of 200mm x 150mm (500m roll especially). This lightweight solution effectively removes static and guarantees maximum protection.
Product Parameters
| Product Series | Air Pillow |
|---|---|
| Material | LDPE(ANTISTATIC) |
| Size | 200mmX150mm |
| Meters/Roll | 500m/roll or Customized |
| Single Thickness(um) | 30um or Customized |
| Package | 2 Rolls/Ctn |
| Size/Ctn | 375x185x210mm |
| Logo | Acceptable |
Lead times
| Location | Method | Manufacturing | Freight |
|---|---|---|---|
| Asia | Air | 1 - 3 weeks | 3 - 10 days |
| Asia | Sea | 1 - 3 weeks | 3 - 6 weeks |











