HDPE Air Pillow Film & Roll, 200mm x 150mm, 700m
Home » Air Cushion Film » Air Pillow Film » HDPE Air Pillow Film & Roll, 200mm x 150mm, 700m
The air pillows are strong, environmentally friendly, and can be customized in length so they can be used to package different goods.
Product Parameters
| Product Series | Air Pillow |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Size | 200mmX150mm |
| Meters/Roll | 700m/roll or Customized |
| Single Thickness(um) | 20um or Customized |
| Package | 2 Rolls/Ctn |
| Size/Ctn | 420x210x210mm |
| Logo | Acceptable |
Lead times
| Location | Method | Manufacturing | Freight |
|---|---|---|---|
| Asia | Air | 1 - 3 weeks | 3 - 10 days |
| Asia | Sea | 1 - 3 weeks | 3 - 6 weeks |











