HDPE Air Pillow Film & Roll, 250mm x 100mm, 500m
Home » Air Cushion Film » Air Pillow Film » HDPE Air Pillow Film & Roll, 250mm x 100mm, 500m
We present to you HDPE Air Pillow Film & Roll, 250mm x 100mm, 500m. It’s a high-volume, low-weight, cost-effective, versatile packaging that meets most expectations.
Product Parameters
| Product Series | Air Pillow |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Size | 250mmX100mm |
| Meters/Roll | 500m/roll or Customized |
| Single Thickness(um) | 20um or Customized |
| Package | 2 Rolls/Ctn |
| Size/Ctn | 375x185x260mm |
| Logo | Acceptable |
Lead times
| Location | Method | Manufacturing | Freight |
|---|---|---|---|
| Asia | Air | 1 - 3 weeks | 3 - 10 days |
| Asia | Sea | 1 - 3 weeks | 3 - 6 weeks |











