HDPE Air Pillow Film & Roll, 200mm x 200mm, 500m
Home » Air Cushion Film » Air Pillow Film » HDPE Air Pillow Film & Roll, 200mm x 200mm, 500m
With Air Pillow-200×200, you can pack whatever you want with utmost ease. This marvel is made from high-quality, eco-friendly plastic and is highly customizable.
Product Parameters
| Product Series | Air Pillow |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Size | 200mmX200mm |
| Meters/Roll | 500m/roll or Customized |
| Single Thickness(um) | 20um or Customized |
| Package | 2 Rolls/Ctn |
| Size/Ctn | 375x185x210mm |
| Logo | Acceptable |
Lead times
| Location | Method | Manufacturing | Freight |
|---|---|---|---|
| Asia | Air | 1 - 3 weeks | 3 - 10 days |
| Asia | Sea | 1 - 3 weeks | 3 - 6 weeks |











